Rheinmetall dokončil dodávku vozidel GTK Boxer pro Bundeswehr

Rheinmetall dokončil dodávku vozidel GTK Boxer pro Bundeswehr
Autor fotografie: Boevaya mashina (CC BY-SA 4.0)|Popisek: Obrněné vozidlo Boxer
24 / 06 / 2021, 17:00

Společnost ARTEC GmbH, společný podnik mezi Krauss-Maffei Wegmann (KMW) a Rheinmetallem, oficiálně předala zástupcům německého Spolkové úřadu pro vybavení, informační technologie a podporu provozu (BAAINBw) a ministerstva obrany poslední kusy z celkového počtu obrněných transportérů Boxer (GTK), které si Bundeswehr dosud objednal.

Smlouva na druhou sérii dodávky, která byla uzavřena v prosinci 2015, zahrnuje 131 vozidel GTK Boxer v hodnotě 478 milionů eur. Jedná se o verzi A2, do které byly zapracovány veškeré zkušenosti z úspěšné mise v Afghánistánu.

Navzdory pandemii, která v některých případech výrazně ovlivnila termíny dodávek, byly smluvní termíny dodrženy díky konstruktivní, pragmatické a důvěryhodné spolupráci mezi průmyslem a zákazníkem.

Obě mateřské společnosti ARTEC GmbH dodaly Bundeswehru celkem 405 vozidel Boxer. Mezi nimi bylo 72 vozidel Boxer v ambulantní variantě, 65 velitelských vozidel a 256 vozidel pro pěchotu.

Bojová modernizace, kterou Bundeswehr zadal v roce 2017, předpokládá, že všechna vozidla Boxer, včetně vozidel z první série, budou upravena na konstrukční standard A2.

V únoru 2021 zadal úřad (BAAINBw) odpovídající modernizaci druhé série velitelských vozidel Boxer na standard A2. Počínaje rokem 2024 tedy bude celý vozový park celkem 65 velitelských vozidel Boxer k dispozici na nejnovější úrovni.

Společnost ARTEC GmbH byla založena v roce 1999 a je společným podnikem mezi Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co. KG a Rheinmetallem.

Jejím úkolem je koordinovat sériovou výrobu a slouží jako kontaktní místo pro veškeré exportní záležitosti týkající se vozidla Boxer.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace