Rheinmetall na MILIPOL 2019 - Silný partner bezpečnostních sborů

Rheinmetall na MILIPOL 2019 - Silný partner bezpečnostních sborů
22 / 11 / 2019, 12:00

Od 19. do 22. listopadu 2019 je společnost Rheinmetall zastoupena na mezinárodním veletrhu MILIPOL pro národní bezpečnost a civilní ochranu v Paříži, kde bude ve stánku 5 K 026 vystavovat široké portfolio produktů určené pro policejní sbory a bezpečnostní síly.

Survivor R, obrněné vozidlo pro zvláštní nasazení

Vozidlo Survivor R společnost Rheinmetall navrhla se zřetelem k zásadám bezpečnosti a mobility. Je přizpůsobeno především pro speciální policejní zásahy a vybrané spolkové země Německa - Berlín, Severní Porýní-Vestfálsko a Sasko - se již rozhodly vozidly Survivor R vybavit své jednotky zvláštního nasazení. Survivor R má všechny předpoklady, aby se stal standardním vozidlem pro zvláštní operace policejních sborů, a to jak na úrovni jednotlivých spolkových zemí, tak i na úrovni federální.

Survivor R s ocelovou pancéřovanou kabinou, které bylo vyvinuto ve spolupráci s výrobcem speciálních vozidel Achleitner, je postaveno na vysoce výkonném podvozku 4x4 pro nákladní vozidla MAN. Vozidlo kombinující osvědčené technologie z masové automobilové výroby s nejnovějšími koncepty ochrany posádky a bojových sil vyvinutými společností Rheinmetall dosahuje maximální rychlosti až 100 km/h.

Systémové využívání snadno dostupných civilních dílů a sériově vyráběných vojenských součástek z vozidla činí cenově dostupnou volbu také díky tomu, že se jeho uživatelé mohou spolehnout v oblasti údržby a oprav na globální servisní síť společnosti Rheinmetall MAN. Survivor R tak představuje nákladově efektivní, snadno udržovatelnou platformu s nízkými náklady na životní cyklus a vysokou úrovní provozní připravenosti.

Samonosnou pancéřovanou kabinu lze individualizovaně doplňovat podle charakteru nebezpečí o další ochranné prvky, přičemž ventilační systém pro filtraci jaderných, biologických a chemických látek je již standardní výbavou každého vozu. Dobře osvětlený a ergonomicky navržený interiér vozu má dostatek místa pro 11 osob s plnou výbavou společně s C4I a komunikačním vybavením. Toto všestranné vozidlo, také může být vybaveno dálkově ovládanými zbraňovými stanicemi. Na veletrhu MILIPOL 2019 Rheinmetall předvede Survivor R opatřený zbraňovou stanicí Fieldranger. Tato konfigurace je vhodná například pro ochranu letišť či zásahy proti teroristům využívajícím vojenskou taktiku a vybavení. 

Technologie pro speciální efekty

Rheinmetall rovněž nabízí široký výběr pyrotechnických produktů. Pro zásahy speciálních jednotek jsou optimálním řešením mnohonásobně třeskavé granáty a zábleskové granáty s vyšší efektivitou se systémem BTV. Manipulace s nimi je nanejvýš bezpečná, jsou vysoce přesné a velmi spolehlivé. Rheinmetall také vyvinul široký sortiment světlic pro signalizaci a osvětlení při nočních operacích. Do této kategorie spadají například ruční světlice Mithras s dosahem 300, 600 a 1000 metrů s verzemi pro viditelná i infračervená pásma.

Nové 60mm minomety pro pěchotu a zvláštní jednotky od společnosti Rheinmetall

Rheinmetall vyvinul nové 60mm minomety pro pěchotu a speciální jednotky. RSG60 má inovativní konstrukční a technické vlastnosti, díky kterým je tento systém nepřímé střelby velmi lehký a snadno se s ním manipuluje. Aniž by bylo potřeba jakékoli nářadí, po několika rychlých manuálních úpravách se ze standardní pěchotní verze o váze 15.8 kg stane 6.8kilogramová verze pro komanda. RSG60 tedy slouží jako řešení „dva v jednom“. V závislosti na munici a její hnací látce může mít standardní verze minometu dostřel až 3200 metrů. Pokud je vybavena třiceticentimetrovou hlavní, zvýší se dostřel o dalších 500 metrů. Verze pro komanda má dostřel kolem 2000 metrů. 

Rodina 40mm systémů

Portfolio 40mm produktů Rheinmetall, předního výrobce střeliva a munice, pokrývá široké spektrum operačních scénářů. Od ohlušující munice a značkovacích nábojů přes neletální impulsní munici až po vysoce efektivní speciální řešení pro metody vniknutí, včetně technologie airburst, kdy munice detonuje ve vzduchu.

Mimo to disponuje Rheinmetall jako jeden z předních výrobců vojenských systémů a vybavení širokou nabídkou relevantních zbraňových konceptů. Mezi ně patří například granátomet se zásobníkem, MFGL, který je vybaven integrovanou hydraulickou šokovou absorpcí. Zaměřovací prostředky na řízení palby, včetně rodiny Vingmate, z Rheinmetallu dělají firmu, u které se dá objednat veškeré příslušenství k technologii 40mm systémů.

Laserové moduly

Rheinmetall nedávno přidal nové modulární komponenty do své „VarioRay“ rodiny laserových zaměřovacích modulů. Nový variabilní taktický zaměřovací laser (VTAL) je extrémně robustní a kompaktní. Nový systém je speciálně navržen pro dnešní kratší útočné pušky. VTAL je kompatibilní s veškerými standardními zařízeními pro noční vidění. Systém může být spojen s dalšími taktickými zbraňovými světly, jakým je například zbraňové světlo Lumenator od společnosti Rheinmetall, ovládání je řešeno dvoutlačítkovým kabelovým spínačem. Tyto nové produkty jsou klíčové pro zajištění maximální možné efektivity moderních ručních zbraní. Návštěvníci stánku společnosti Rheinmetall na veletrhu MILIPOL 2019 se pak mohou informovat i o jiných produktech VarioRay, například o modulu pro snipery TAC-Ray Ballistic s integrovaným balistickým počítačem.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace