Rheinmetall na Slovensku vytváří síť obranného průmyslu – Ray Service bude vyrábět elektrické komponenty

Rheinmetall na Slovensku vytváří síť obranného průmyslu –  Ray Service bude vyrábět elektrické komponenty
Popisek: Podepsání smlouvy o výrobě elektrických komponentů mezi společnostmi Ray Service a Rheinmetall
19 / 08 / 2021, 17:00

Dne 18. srpna 2021 podepsaly společnosti Ray Service a Rheinmetall smlouvu o výrobě elektrických komponentů na Slovensku. Smlouva se týká výroby a dodávek kabelů a kabelových svazků pro program Lynx KF41 maďarské armády. Ta si v loňském roce od Rheinmetallu objednala 218 bojových vozidel pěchoty Lynx, která se budou vyrábět v Německu a Maďarsku.

Hodnota zakázky pro první sérii do roku 2022 přesahuje čtyři miliony eur. Společnost současně očekává další objednávky.

„Společnost Rheinmetall má velký zájem o skutečné partnerství se slovenským obranným průmyslem a má cenné zkušenosti s integrací lokálních společností do svého globálního dodavatelského řetězce,“ uvádí Oliver Mittelsdorf, viceprezident společnosti Rheinmetall pro prodej. „S Ray Service máme již dlouhodobou a rozsáhlou spolupráci, která se týká našich aktivit v Austrálii, České republice a Velké Británii. Jsem proto velmi rád, že ji můžeme rozšířit i na spolupráci na Slovensku a v Maďarsku“. Rheinmetall se rovněž zúčastní výběrového řízení ve slovenském programu akvizice bojových vozidel pěchoty, hodlá proto rozšířit svou síť obranného průmyslu na Slovensku.

„Velmi nás těší, že můžeme rozšířit naši spolupráci se společností Rheinmetall v rámci programu v Maďarsku. Zejména proto, že tak můžeme začlenit náš slovenský výrobní závod, který disponuje vysoce kvalifikovanými pracovníky, velmi dobrými podmínkami pro investice a úzkými vazbami na mnoho německých společností.“ říká Igor Hrabovec, generální ředitel Ray Service Slovensko.  „Společnosti Rheinmetall a Ray Service navázaly v posledních letech velmi úzký a důvěrný obchodní vztah a obě firmy spolupracují na nejrůznějších mezinárodních obranných programech," komentuje partnerství obou společností Jakub Gabriel, generální ředitel Ray Service.

Frank Ohle, viceprezident pro nákup společnosti Rheinmetall, k tomu dodal: „Ray Service nabízí vysoce moderní výrobní linku a je flexibilním partnerem, který nám umožňuje dokonale se přizpůsobit místním požadavkům. Vzájemná spolupráce je pro nás pouze prvním krokem k tomu, abychom na Slovensku vytvořili místní výrobní síť."

Smlouva o strategické spolupráci zajišťuje moderní platformě bojového vozidla Lynx od Rheinmetallu regionální podporu společnosti Ray Service. Ray Service bude pro program Lynx a další programy německé technologické skupiny vyrábět nepostradatelné kabelové svazky, elektromechanické celky a systémy vnějšího osvětlení. Rovněž bude dodávat komponenty a vybavení třetích stran, včetně např. prostředků NBC ochrany, protipožárních zabezpečovacích systémů, systému pohonu věže a pásů a pojezdových kol.

Ray Service se sídlem ve Starém Městě na Moravě a v Žilině na Slovensku zahájil spolupráci s Rheinmetallem v roce 2011.

„Obrněnec Lynx nepředstavuje pouze vysoce účinné a spolehlivé modulární vozidlo pro moderní bojiště, tedy tu pravou volbu pro armádu, ale zejména ohromnou příležitost pro domácí průmyslový rozvoj a ekonomický růst,“ říká Frank Ohle a pokračuje: „V uplynulých deseti letech se společnost Ray Service ukázala jako vysoce spolehlivý partner, jenž opakovaně podával vynikající výsledky. Úsilí a důraz dodávat inovativní řešení z ní proto dělá cenného dodavatele.  Přejeme si naše vzájemné vztahy prostřednictvím této nové dohody o strategické spolupráci i nadále prohlubovat. “

 

O společnosti Rheinmetall

Veřejně obchodovaná společnost Rheinmetall AG se sídlem v Düsseldorfu je technologický koncern zaměřený na dva imperativy moderní doby – mobilitu a bezpečnost. Skupina byla založena v roce 1889 a je jedním z předních světových dodavatelů vojenských systémů a vybavení. 26 000 zaměstnanců této silné globální skupiny v loňském roce vygenerovalo tržby ve výši 6,9 miliardy USD.

O společnosti Ray Service

Ray Service, se sídlem ve Starém Městě, je mezinárodním inovativním výrobcem kabelových svazků, elektromechanických celků a elektronických zařízení. Je také distributorem a integrátorem kabelových komponent a systémů. Více než 25 let zkušeností a intenzivního vývoje vyústilo v silnou moderní společnost, která je spolehlivým a vyhledávaným partnerem na mezinárodní úrovni.

 

Tagy článku