Rheinmetall představil novou rodinu výsadkových vozidel Caracal

Rheinmetall představil novou rodinu výsadkových vozidel Caracal
Autor: Rheinmetall|Popisek: Vozidlo Caracal
19 / 06 / 2022, 13:00

Rodina vozidel byla vyvinuta v úzké spolupráci se společnostmi Mercedes-Benz a ACS Armoured Car Systems.

Rheinmetall v úzké spolupráci se společnostmi Mercedes-Benz a ACS Armoured Car Systems nabízí ucelenou řadu všestranných vysoce mobilních vozidel s pohonem 4x4, která jsou primárně určena pro výsadkové jednotky a jednotky speciálních operací. Rodina výsadkových vozidel, navržených podle nejvyšších standardů výrobců originálního vybavení (OEM), měla premiéru v Paříži na veletrhu Eurosatory 2022.

Vozidla využívají nejnovějšího podvozku Mercedes-Benz třídy G pro záchranné a speciální operace. Model Caracal se vyznačuje lehkou konstrukcí, maximální mobilitou a volitelnými ochrannými prvky proti pozemním minám i balistickým hrozbám. Šesticylindrový dieselový motor s výkonem 249 koní umožňuje bezmála pětitunovému vozidlu jet rychlostí až 140 km/h.

Kompaktní design Caracalu umožňuje přepravu až 2 vozidel v nákladovém prostoru vrtulníku CH-53K King Stallion či CH-47F Chinook, které mohou vozidlo také přepravovat jako podvěsný náklad.

Unikátní modulární design a dva nabízené rozvory umožňují Caracalu sloužit ve výsadkových operacích jako „All in One“ vozidlová platforma, může také zastat roli transportéru nebo zdravotnického či zásobovacího vozidla.  

Caracal bude připraven k výrobě v plném rozsahu od roku 2023. Rheinmetall nabízí plnou podporu vozidla po celou dobu životního cyklu přesahující dvacet let.

Eurosatory 2022, nejvýznamnější veletrh obranných technologií v Evropě, se letos koná v Paříži od 13. do 17. června. Německá technologická skupina se ho zúčastní pod heslem „Move – Sense – Strike“ a představí zde část svého rozsáhlého portfolia produktů a systémů pro digitalizovaná bojiště budoucnosti. Mimo jiné zde předvede několik novinek ve světové premiéře. S výstavní plochou přibližně 3 000 m2 se jedná o historicky největší prezentaci firmy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace