Rheinmetall stojí v čele probíhající konsolidace v sektoru vojenských vozidel

Rheinmetall stojí v čele probíhající konsolidace v sektoru vojenských vozidel
02 / 07 / 2019, 09:00

High-tech společnost Rheinmetall Group dále pokračuje ve své strategii průmyslové konsolidace. Nyní, když úřady pro hospodářskou soutěž udělily projektu svůj souhlas, společný podnik společností Rheinmetall a BAE Systems na výrobu vojenských vozidel ve Spojeném království dospěl do fáze konečné realizace.

Vedle toho má dále posílit pozici Rheinmetallu v segmentu kolových obrněných vozidel plánovaný odkup akcií společnosti MAN Truck & Bus SE ve společném podniku Rheinmetall MAN Military Vehicles GmbH (RMMV). Kolová vozidla představují jednu z priorit celé Skupiny. Díky plánovanému odkupu akcií společnosti MAN Truck & Bus SE se ve společném podniku navýší podíl obchodní jednotky Tactical Vehicle na 100 procent. Oba partneři budou i nadále spolupracovat v oblasti vojenských nákladních vozidel v rámci společného podniku Rheinmetall MAN Military Vehicles, ve kterém vlastní Rheinmetall 51procentní podíl. Společný podnik nedávno získal významné zakázky z Austrálie a od německého Bundeswehru.

Rheinmetall a MAN jako spoluvlastníci RMMV očekávají, že obchod s taktickými kolovými vozidly zaznamená pod exkluzivním řízením Rheinmetallu významný růst. Obchodní jednotka taktických vozidel představuje synonymum pro produkty, jako jsou kolová obrněná vozidla Boxer a Fuchs / Fox a taktické vozidlo pro potřeby policie Survivor R.

Rheinmetall byl nedávno vybrán, aby dodal britským ozbrojeným silám velké množství 8x8 obrněných vozidel Boxer. V loňském roce získal Rheinmetall v Austrálii zakázku na nákup vozidel Boxer, jednu z dosud největších v historii Skupiny, v hodnotě zhruba 2,1 miliardy eur.

Zpětný odkup akcií by se měl uskutečnit ve druhé polovině roku 2019, přičemž právní účinek nastane zpětně k datu 1. ledna 2019.

Společný podnik s BAE Systems ve Velké Británii

V lednu 2019 společnosti Rheinmetall a BAE Systems oznámily, že založí společný podnik se sídlem ve Spojeném království, který usnadní spolupráci v oblasti pozemních systémů. Rheinmetall proto vítá nedávno zveřejněné oznámení britského úřadu pro hospodářskou soutěž CMA, který vytvoření společného podniku na výrobu vojenských vozidel schválil. Očekává se, že formální založení společného podniku pod názvem Rheinmetall BAE Systems Land proběhne brzy. Společnost bude sídlit v Telfordu v Anglii. Nové kolové obrněné mechanizované pěchotní vozidlo pro britskou armádu a připravovaná modernizace britské flotily bojových tanků Challenger 2 jsou dva důležité projekty, o které se bude nová společnost ucházet.

Divize vozidel společnosti Rheinmetall

Divize Vehicle Systems divize Rheinmetall AG vznikla 1. ledna 2016. S ročním obratem 1,6 miliardy eur v loňském roce je jedním z předních světových dodavatelů vojenských vozidel. Divize v rámci Skupiny se sídlem v Düsseldorfu tvoří centrum excelence pro vojenské vozy od nechráněných a chráněných nákladních vozidel až po těžká obrněná vozidla. Divize Vehicle Systems, která obsluhuje trhy po celém světě, je zodpovědná za kompletní spektrum vojenských nákladních vozidel Rheinmetall, včetně logistických vozidel TG a HX; taktická a kolová taktická vozidla jako Fuchs / Fox, Boxer, Puma a Lynx; a řešení věží pro obrněná bojová vozidla - vše z jediného zdroje.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace