Rheinmetall úspěšně otestoval kompozitní gumové pásy na bojovém vozidlu pěchoty Lynx

Rheinmetall úspěšně otestoval kompozitní gumové pásy na bojovém vozidlu pěchoty Lynx
Autor: Rheinmetall|Popisek: Lynx KF41
18 / 11 / 2021, 16:00

Společnost Rheinmetall, jež je největším dodavatelem vojenských vozidel pro Australské obranné síly, úspěšně dokončila demonstrační zkoušky kompozitních pojezdových pásů Soucy (CRT) na bojovém vozidle pěchoty Lynx KF41.

Generální ředitel společnosti Rheinmetall Gary Stewart uvedl, že představení CRT na vozidle Lynx potvrzuje schopnost tohoto bojového vozidla pěchoty využívat jak ocelové, tak kompozitní gumové pásy.

„Vozidlu byla změněna konfigurace pásů ze standardní ocelové na CRT a poté bylo rekonfigurováno zpět do základní verze s ocelovými pásy. Lynx společnosti Rheinmetall je dostatečně modulární a flexibilní na to, aby mohl využívat obou typů pásových systémů i jejich výhod, a splnit tak jakékoliv operační požadavky. Na bojištích budoucnosti bude klíčovým prvkem flexibilita, jež armádám dovolí nakonfigurovat si vozidla dle aktuální potřeby,“ dodal Gary Stewart.

Stewart také podotkl, že možnost využití CRT pásů na vozidlech Lynx zvýšila jejich schopnost čelit dynamickému prostředí hrozeb.  

Díky tomu, že lze Lynx vybavit i pásy CRT, může být platforma konfigurována do lehčí varianty, jelikož pásy CRT neváží tolik jako standardní ocelové. Lehčí Lynx je pak snazší přepravovat letecky, což může výrazně snížit provozní náklady po celou dobu životnosti vozidel.

„Oba systémy mají svoje výhody a výběr mezi CRT či ocelovými pásy je čistě na koncovém zákazníkovi. Modularita Lynxu, která umožňuje vozidlo vybavit kteroukoliv ze dvou variant pásů, poskytuje největší flexibilitu na poli obrany,“ doplňuje Stewart.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace