Rheinmetall vyvíjí s dvěma dalšími společnostmi nový protiletadlový raketový systém krátkého dosahu pro německou armádu

Rheinmetall vyvíjí s dvěma dalšími společnostmi nový protiletadlový raketový systém krátkého dosahu pro německou armádu
Autor: Rheinmetall/Hensoldt/Diehl
01 / 04 / 2021, 14:00

Rheinmetall spojil síly se společnostmi Diehl Defence a Hensoldt za účelem vývoje nového protiletadlového raketového systému pro německou armádu.

Rheinmetall a další dvě společnosti - Diehl Defence a Hensoldt - budou společně vyvíjet protiletadlový raketový systém krátkého dosahu pro německou armádu. Tyto firmy pak pod hlavičkou skupiny ARGE (Arbeitsgemeinschaft - pracovní společenství) půjdou i do tendru na nový protiletadlový systém krátkého dosahu, respektive velmi krátkého dosahu.

Nový projekt zbraně má překlenout hlavně mezeru v ochraně pozemních jednotek během jednotlivých operací a dalších misích, které se také týkají například zajišťování taktických operačních center. Trojice firem se zaměřuje na to, aby mohla dodat německé armádě řešení, které bude rychle dostupné díky použití komerčně dostupných systémů, respektive systémových komponent.

Koncepční design nového protiletadlového kompletu se bude spoléhat na prověřené, spolehlivé systémy včetně integrace komponentů, které už Bundeswehr používá. Později bude německé armádě poskytnuta i komplexní logistická podpora pro nový systém.

Vzhledem k tomu, že v rámci projektu spojili síly tři partneři, mají k dispozici kromě potřebného know-how veškeré další schopnosti, aby splnili náročné požadavky zákazníka. Rheinmetall je známou německou zbrojovkou a významným zahraničním dodavatelem vojenského materiálu, společnost Diehl Defence vyrábí řízené rakety a munici, Hensoldt se zaměřuje na produkci radarů, optoelektroniky a avioniky.

Společným výsledkem tak bude moderní protiletadlový komplex krátkého dosahu, který splňuje ty nejnáročnější požadavky Bundeswehru a jenž bude zároveň efektivním bojovým prostředkem.

 


Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace