Rheinmetall zahájí nábor na Dnech NATO

Rheinmetall zahájí nábor na Dnech NATO
17 / 09 / 2019, 07:30

V České republice a dalších zemích díky tomu vznikne velké množství kvalifikovaných pracovních míst. Společnost Rheinmetall Defense oznámila, že na Dnech NATO v Ostravě ve dnech 21. – 22. září 2019 zahájí globální nábor pro velké množství kvalifikovaných pracovníků v České republice a dalších zemích světa, v nichž působí.

Rheinmetall Defense, mezinárodní technologická skupina specializující se na oblast bezpečnosti a mobility, bude mít na svém stánku v Mošnově čtyři náborové specialisty, kteří budou připraveni zodpovídat dotazy na pracovní příležitosti pro české inženýry a mechaniky.

V roce 2018 se bezmála 25 tisíc zaměstnanců společnosti Rheinmetall AG se sídlem v Düsseldorfu, podílelo ve dvou hlavních dvou divizích skupiny Rheinmetall Automotive a Rheinmetall Defence na vytvoření ročního obratu 6,148 miliard EUR (158 miliard CZK).

V České republice již Rheinmetall Automotive ve svých třech závodech v Ústeckém kraji vytvořil více než jeden tisíc pracovních míst. Jako globální dodavatel pro automobilový průmysl spoléhá Rheinmetall Automotive v České republice při navrhování a výrobě řady vysoce kvalitních a přesných pístů, ventilů a systémů pro cirkulaci vzduchu na vysoce kvalifikované pracovníky.

Jako uchazeč v probíhajícím výběrovém řízení Ministerstva obrany České republiky na pořízení bojových vozidel pěchoty bude Rheinmetall Defense hledat další příležitosti, jak využít bohatý rezervoár talentovaných a zkušených techniků v České republice, v případě, že v tenderu na dodávku 210 bojových vozidel do roku 2020 uspěje. Rheinmetall Defence je přesvědčený zastánce přenesení výroby do země zákazníka, což dokazuje svým programem na dodávku 211 vozidel Boxer pro australskou armádu. Tato lokalizace v Austrálii umožní místní výrobu bojových vozidel.

Rheinmetall Defense představil LYNX KF41 jako kandidáta pro nahrazení zastaralých BMP-2, které jsou v ozbrojených silách České republiky stále v provozu. LYNX KF41 je vybaven nejvyspělejšími inovacemi a technologiemi od Rheinmetallu a jako bojové vozidlo nové generace je navržen tak, aby byl schopen čelit výzvám bojových operací budoucnosti jako žádné jiné vozidlo ve své třídě. Charakterizují jej čtyři základní schopnosti: palebná síla, ochrana vozidla a jeho posádky, situační povědomí a mobilita.

“Jako jeden z významných zaměstnavatelů v České republice jsme si již dobře vědomi dovednosti, talentu a zkušenosti českých inženýrů, mechaniků a techniků a dokážeme je ocenit. Těší nás, že můžeme svou novou náborovou akci zahájit na jedné z nejprestižnějších evropských vojenských přehlídek. Můžeme se tak osobně setkat s řadou lidí, kteří by se mohli podílet na tom, že si Rheinmetall udrží pozici lídra trhu v oblastech mobility vstřícné k životnímu prostředí a bezpečnostních technologií, jež reagují na hrozby budoucnosti,“ říká Oliver Mittelsdorf, senior viceprezident ve společnosti Rheinmetall Defence.

Tagy článku