Rheinmetall zmodernizuje letecké simulátory pro vrtulníky NH90

Rheinmetall zmodernizuje letecké simulátory pro vrtulníky NH90
19 / 02 / 2020, 10:00

Společnost Rheinmetall jako partner společnosti Helicopter Flight Training Systems (HFTS) GmbH zmodernizuje letecké simulátory pro vrtulníky NH90 německého armádního leteckého sboru. Smlouva byla podepsána na konci prosince 2019. Objednávka má pro Rheinmetall hodnotu v nižších desítkách milionů eur. Celková zakázka, kterou získala společnost HFTS, zahrnuje provoz, servis a údržbu simulátorů až do roku 2027, se smluvně garantovanou minimální mírou dostupnosti služeb 98 %.

Německý Bundeswehr tak i nadále zůstává u společnosti HFTS GmbH, osvědčeného operátora svých simulátorů NH90. Společnost byla založena v roce 2004 a dnes provozuje plnohodnotné simulátory NH90 v Bückeburgu, Fassbergu a Holzdorfu. HFTS GmbH je konsorcium, ve kterém Airbus Helicopter, CAE, Rheinmetall a Thales drží stejný vlastnický podíl.

Projekt modernizace zahrnuje aktualizaci systému tak, aby odpovídal aktuální konfiguraci NH90 (MR1), a kvalifikaci čtyř simulátorů v souladu s licenčními předpisy EASA, úroveň C. Rheinmetall v oblasti simulátorů NH90 disponuje rozsáhlými zkušenostmi a know-how.

Kromě leteckých simulátorů Rheinmetall Group dodala několik systémů pro výcvik pozemního personálu NH90. V polovině roku 2019 byl na námořní letecké základně Nordholz uveden do provozu systém tohoto typu pro námořní vrtulník NH90-NTH založený na systému Asterion. Ještě předtím byly do Fassbergu dodány systémy pro výcvik pozemního personálu. Na této základně probíhá školení pozemního personálu německé armády v provozních a údržbářských postupech v přesných replikách kokpitu NH90 TTH.

Tagy článku