Rumunská delegace navštívila Bell, aby viděla AH-1Z a UH-1Y v akci

Rumunská delegace navštívila Bell, aby viděla AH-1Z a UH-1Y v akci
Autor fotografie: Bell
22 / 03 / 2018, 15:00

Rumunská delegace navštívila základnu společnosti Bell v texaském Amarillo. Rumunsko jedná prostřednictvím programu zahraničních vojenských prodejů (FMS) vlády USA o cenové nabídce a možnosti pořízení kombinace strojů AH-1Z a UH-1Y. Během návštěvy se rumunští představitelé blíže seznámili s technickými schopnostmi a výkonem obou multifunkčních helikoptér

Po návštěvě v Amarillo se delegace přesunula na základnu Pendleton, kde se zúčastnila O&I letů. Propojení zástupců Rumunska a Námořní pěchoty Spojených států amerických je prvním krokem k nastolení silného partnerství, které může sehrát klíčovou roli v procesu hodnocení nabídky a následných kroků jednání.

americko-rumunská delegace

Jednotka Marine Aircraft Group 39 (MAG-39) asistovala rumunským vojenským zástupcům s adaptací letového provozu UH-1Y. Zástupci společnosti Bell ve spolupráci s piloty vybraných eskader MAG-39 pomáhali členům rumunské armády při testování, létání a také s pochopením možností začlenění platforem UH-1Y do letecké struktury rumunské armády.

Rumunské ozbrojené síly jsou v procesu modernizace svého vojenského vybavení – s důrazem na maximální spolupráci s americkou armádou s cílem stát se silným spojencem NATO. Rumunsko vnímá výhody, které přináší společný základ obou platforem UH-1Y a AH-1Z.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.