Rumunské letectvo modernizuje, mení ruské stíhačky MIG za používané F-16

Rumunské letectvo modernizuje, mení ruské stíhačky MIG za používané F-16
Popisek: Portugalské F-16A
16 / 10 / 2016, 11:30

Rumunské ministerstvo obrany, na nasledujúce roky naplánovalo mnoho modernizácii svojej armády. Aktuálne Rumunské letectvo vymieňa svoje zastarané sovietske stíhačky typu MIG, za používané americké stíhačky typu F-16, tie nakúpi od Portugalska.

Rumunsko v stredu obdržalo na slávnostnej ceremónii prvých šesť stíhačiek F-16

Rumunský minister obrany Mihnea Motoc,v utorok na Facebook napísal:

,,Prvých šesť F-16 Fighting Falcon, ktoré budú niesť rumunskú trikolóru, obdrží oficiálne rumunské letectvo zajtra od Portugalska. ''

Rumunský minister, považuje túto kúpu za veľmi významnú, k tejto kúpe dodal:

,,Aj keď som váhal použiť veľké slová, musím k tejto akvizícii povedať, že to bude skutočne historický deň pre Rumunsko a jeho armádu.''

Celá dohoda, aj s nákladmi pre lietadlá, výcvik a logistiku má objem viacej ako 200 miliónov €. Táto dohoda bola uzavretá ešte v roku 2013.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace