Rumunsko schválilo akvizici dalších 5 letounů F-16A/B

Rumunsko schválilo akvizici dalších 5 letounů F-16A/B
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0)
08 / 07 / 2019, 09:00

Rumunský parlament schválil nákup dalších 5 letounů F-16A/B od Portugalska. Informoval o tom server Defence Blog.

Rumunsko posílí dalších 5 letounů F-16 A/B, schválil to na svém zasedání 2. června parlament. Rumunsko již dříve koupilo 12 těchto strojů. Schvalovacím procesem také prošlo pořízení ,,balíčku" vybavení a servisu pro F-16 od USA.

V dlouhodobějším horizontu Rumunsko uvažuje o tom, že si pořídí i letouny 5. generace F-35. Pentagon dal před několika měsící najevo, že uvažuje o rozšíření prodeje tohoto stroje dalším evropským státům a zmínil kromě Řecka, Polska i Rumunsko, aby mohly posílit svůj vzdušný prostor ,,tváří v tvář před sílícím Ruskem".

Polsko již s americkými partnery o nákupu nejmodernějších stíhačů jedná a má zájem o pořízení 32 strojů v rámci programu Harpyje.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace