Ruská armáda již získala vozidla Terminátor 2 pro podporu tanků

Ruská armáda již získala vozidla Terminátor 2 pro podporu tanků
24 / 04 / 2018, 12:00

Ministerstvo obrany Ruské federace zařadilo do výzbroje stroj TERMINATOR 2 pro palebnou podporu tanků a byly zahájeny sériové dodávky vojsku. Oznámila to zbrojařská korporace "Uralvagonzavod".

Bitevní tanky budou podporovány vozidlem, lépe známým jako" Terminátor 2. První dávka vozidel již byla předána armádě uvedla v tiskovém prohlášení korporace.

Smlouva o dodávce vozidla BMPT Terminator 2 do ruské armády byla podepsána na výstavě Army-2017. Podle zdroje z vojensko-průmyslového komplexu již armáda dostala 10 takových vozidel, které se 9. května zúčastní přehlídky na oslavy Dne vítězství na Rudém náměstí.

psali jsme: Irán predstavil svoj nový bojový tank Karrar, vyzerá ako dvojník T-90, Irán to však odmieta. Posúďte sami.

Korporace představila Terminátora na výstavě Defexpo India 2018, která se konala v Čennaí. Indický ministr obrany Nirmala Sitaraman a vedoucí oddělení obrněných vozidel ministerstva obrany Indie Rhys Kalon se seznámili s vozidlem na stánku UVZ.

BMPT "Terminator" je vyzbrojen dvěma 30mm kanony, velkorážným kulometem a protitankovým komplexem "Ataka-T". Úkolem stroje je palebná podpora útočících tanků, kdy má Terminátor neutralizovat nepřátelské síly vyzbrojené přenosnými protitankovými zbraněmi. Terminátor váží 48 tun, maximální rychlost je 60 km/h a dojezd cca 550 km. 

psali jsme: Ruský kyborg i tankový dron Terminátor chce konkurovat americkým vojenským robotům.

Terminátor byl již s úspěchem nasazen v Sýrii, a má tak dobrý předpoklad stát se úspěšným vývozním artiklem.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: Tass

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace