Ruská armáda převezme zmodernizované tanky T-90 v roce 2019

Ruská armáda převezme zmodernizované tanky T-90 v roce 2019
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0)|Popisek: T-90
02 / 09 / 2018, 14:30

Prvních několik tuctů zmodernizovaných tanků T-90 bude připraveno pro ruskou armádu již v příštím roce, informovala agentura TASS.

V roce 2019 ruská armáda převezme první zásilku zmodernizovaných tanků T-90, uvedla agentura TASS s odvoláním na zdroj v ministerstvu obrany. Tyto stroje se stihly představit na vojensko-technickém foru ARMY 2018.

psali jsme: Sprut-SDM1 – ruský lehký tank vstupuje na mezinárodní trh s vybavením hlavního bitevního tanku

Kontrakt na dodávku vylepšených vozidel ruské armádě byl podepsán mezi ministerstvem obrany a společností Uralvagonzavod na vojensko-technickém foru ARMY 2017. Uralvagonzavod sídlící v Nižnem Tagilu se specializuje kromě jiného na vývoj a výrobu vojenské techniky.

T-90M byl osazen novým motorem a vybavením, které zahrnuje i poslední verzi reaktivního pancíře Relikt. Podle společnosti Uralvagonzavod zmodernizovaný stroj značně převyšuje svého předchůdce zejména svou bojovou efektivitou a zlepšenou mobilitou.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace