Ruská armáda vyzkoušela nové obrněné vozidlo K-4386 Tajfun - VDV

Ruská armáda vyzkoušela nové obrněné vozidlo K-4386 Tajfun - VDV
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: K-4386 Typhoon-VDV
24 / 02 / 2018, 11:00

Nové obrněné vozidlo K-4386 Tajfun - VDV 4x4 bylo testováno v poli ruskou armádou.

Ruská armáda vyzkoušela nové obrněné vozidlo K-4386 Tajfun -VDV 4x4. Informaci potvrdilo ruské ministerstvo obrany. Vozidlo bylo speciálně navrženo pro užití ruskými ruskými výsadkovými jednotkami. Se sériovou výrobou se počítá od roku 2019, pokud budou dokončeny úspěšně všechny potřebné testy.

psali jsme: Automobilka Plasan představí obrněné vozidlo SandCat Stormer v policejní a protiteroristické variantě

První informace o obrněném vozidle prosákly v říjnu 2016 a vozidlo bylo poprvé představeno na vojensko-technickém fóru Armija v srpnu 2017 nedaleko Moskvy.

K-4386 Tajfun -VDV je poháněn dieselovým motorem Kamaz 610.10-350 o výkonu 350 koní. Obrněnec může dosáhnout maximální rychlosti 105 km/h. Jízdní dosah vozidla je pak 1 200 km. Výzbroj vozidla tvoří bezosádková věž BM-30-D s jedním automatickým kanónem 2A42 ráže 30 mm, jedním koaxiálním kulometem PKTM ráže 7.62 mm a šesti kouřovými granáty.

psali jsme: Turecká společnost Nurol Makina vyrobí v Uzbekistánu 1 000 obrněných vozidel Ejder Yalçın

Pancéřování vozidla tvoří kombinace keramických kompozitů a ocelových pancířů, vozidlo má monokokovou strukturu s integrovaným brněním ve tvaru V, aby došlo ke tlumení výbuchů min. Bojová hmotnost K-4386 Tajfun -VDV Posádku vozidla může tvořit 8 vojáků včetně řidiče, velitele a střelce.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.