Ruská invaze na Ukrajinu právě začala, Putin zavelel k útoku

Ruská invaze na Ukrajinu právě začala, Putin zavelel k útoku
Autor: Foto: redakce|Popisek: Právě se stalo
24 / 02 / 2022, 07:15

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil provedení ,,speciální vojenské operace" na Ukrajině. V řadě ukrajinských měst se bojuje a jsou slyšet výbuchy.

Uznání povstaleckých republik byla jen předehra k rozsáhlému konfliktu na Ukrajině. Ruský prezident vladimir Putin oznámil provedení ,,speciální vojenské operace", což je jinými slovy znamená regulérní válku. 

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba na svém twitterovém účtu oznámil, že Rusko zahájilo plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. "Putin právě zahájil plnohodnotnou invazi na Ukrajinu," napsal na twitteru Kuleba. Podle něho se bude země bránit a konflitk vyhraje. V zemi je vyhlášen výjimečný stav.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg tvrdě odsoudil ruský vpád na Ukrajinu, označil jej za nevyprovokovaný. Podle něho si Rusko vybralo místo diplomatického jednání cestu agrese proti suverénnímu a nezávislému státu.

 

Podrobnosti připravujeme...

Zdroj: BBC, ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace