Ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov projde modernizací, aby mohla nést letouny 4++ generace

Ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov projde modernizací, aby mohla nést letouny 4++ generace
Popisek: Admiral Kuzněcov
13 / 08 / 2018, 14:00

Ruskou letadlovou loď čeká modernizace. Na své palubě ponese letouny 4++ generace.

Letadlovou loď Admiral Kuzněcov, jedinou, které má ruské námořnictvo k dispozici, čeká modernizace, aby mohla nést na palubě letouny 4++ generace - MiG-29K/MiG-29KUB, Su-33 a další typy blíže nespecifikovaných vrtulníků. Informaci potvrdil šéf společnosti Nevskoye Design Bureau Sergey Orlov.

psali jsme: Je snad ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov prokletá? Má další zásadní problém

,,MiG-29K/MiG-29KUB, Su-33 a některé vrtulníky budou neseny letadlovou lodí Admiral Kuzněcov. Některé změny budou učiněny proto, aby došlo k lepšímu přizpůsobení letounů MiG-29K/MiG-29KUB letadlové lodi," uvedl pro agenturu TASS Orlov. Dodal, že za tímto účelem dojde k modernizaci příslušných lodních systémů.

Testy víceúčelových stíhacích letounů generace 4++ MiG-29K/MiG-29KUB proběhly na palubě letadlové lodě Admiral Kuzněcov již v létě v roce 2016, kdy se plavidlo vydalo na cestu do Sýrie.

psali jsme: Ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov projde opravami za 40 miliard rublů

Zmíněná modernizace pak jde v ruku v ruce s opravami ,,problémového" plavidla. Ty začaly v květnu tohoto roku.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.