Ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov projde opravami za 40 miliard rublů

Ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov projde opravami za 40 miliard rublů
Popisek: Admiral Kuzněcov v doku
23 / 04 / 2017, 09:15

Agentura Tass přinesla informaci, že jediná ruská letadlová loď míří na zasloužené opravy.

Opravy a modernizace letadlové lodi Admirál Kuzněcov budou zahájeny v září v závodě nedaleko Murmansku, a cena díla bude ve výši téměř 40 miliard rublů. Agentuře TASS to oznámil zdroj z vojensko-průmyslového komplexu.

V září podepíší loděnice Zvezdočka kontrakt za téměř 40 miliard rublů, a práce začnou ve stejném měsíci v 35. loděnici v Roslyakovu nedaleko Murmansku. Modernizace letadlové lodi, v závislosti na zdroji, bude dokončena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020, tedy opravy budou trvat více než 3 roky.

Podle zdroje, budou na lodi opraveny všechny elektromechanické součástky, včetně hlavního pohonného systému, kde budou nahrazeny opotřebované kotle, bude upravena i vzletová a přistávací dráha. Zastaralý systém Granit, pro který již nejsou vyráběny rakety, bude nahrazen novým raketovým komplexem Caliber-NK.

Palubní letouny se budou i nadále skládat z těžkých stíhačů Su-33 a  lehkých MiG-29K/KUB.

Zdroj: TASS 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace