Ruská Severní flotila prohrála s irskými rybáři a přesouvá vojenské cvičení

Ruská Severní flotila prohrála s irskými rybáři a přesouvá vojenské cvičení
Autor: Norské letectvo, volné dílo|Popisek: Viceadmirál Kulakov
31 / 01 / 2022, 09:00

Minulý týden jsme přinesli informaci, že ruská Severní flotila hodlá uskutečnit cvičení poblíž Irska a Rusko v oblasti cvičení vyhlásilo zónu pro raketové a dělostřelecké cvičení, tzv. NOTAM. Problémem bylo, že ono místo se nacházelo v irské exkluzivní ekonomické zóně.

Oblast byla jihozápadně od Irska a ruský velvyslanec v Irsku Jurij Filatov prohlásil na tiskové konferenci, že se na této aktivitě, která vzbudila obrovský zájem médií, nebude nic měnit. To by ale nebyli tvrdohlaví Irové, jejichž rybáři vyhodnotili vpád nezvané ruské flotily jako potencionální narušení svých zájmů a oznámili, že budou ignorovat hlášení NOTAM a dál budou v oblasti lovit. Lodě se vydaly za lovem z Corku.

V sobotu ruská Severní flotila ustoupila a velvyslanec Fiatov sdělil, že v reakci na žádost irské vlády a irské organizace producentů ryb na jihu a západě ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu rozhodl jako gesto dobré vůle ze strany Ruska přesunout cvičení. Nově je cvičení plánované na 3. až 8. února přesunuto mimo irskou exkluzivní ekonomickou zónu (EEZ), s cílem nebránit irským plavidlům v rybolovu v tradičních rybářských oblastech.

Třii válečné lodě Severní flotily minulý víkend vypluly ze Severomorsku - protiponorková loď Viceadmirál Kulakov, fregata Admirál Kastanov a křižník Maršál Ustinov. Lodě doprovází tradičně mořský remorkér pro případ problémů válečných lodí a tanker.

Zdroj: Twitter, Barents Observer

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace