Ruská společnost začala vyvíjet nová bojová vozidla Tigr bez lidské posádky

Ruská společnost začala vyvíjet nová bojová vozidla Tigr bez lidské posádky
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: obrněné vozidlo
24 / 05 / 2017, 14:00

Ruská zbrojní společnost pracuje na vývoji obrněného vozidla nové generace.

Ruská společnost Military Industrial Company vyvíjí obrněné vozidlo nové generace Tigr, které bude uvedeno do akce v roce 2018. Na financování tohoto projektu se podílí i ruské ministerstvo obrany.

,,Vývoj nové generace obrněných vozidel Tigr byl právě zahájen. Ruské ministerstvo obrany tento projekt přivítalo a vyčlenilo prostředky na jeho financování," řekl ředitel Military Industrial Company Alexander Krasovitsky.

Nové obrněné vozidlo má být vybaveno kanónem o ráži 30 mm. Ve verzi vozidla bez posádky se bude jednat o ,,autokanón", který bude ovládán na dálku.

Ředitel Military Industrial Company Krasovitsky prohlásil, že společnost chystá dvě verze obrněného vozu - jednu s lidskou posádkou a druhou bez ní. Podle Krasovitského má mít ,,těžkotonážní" vozidlo tvar podvozku do V. a jeho ,,nebojovou" předností pak bude zejména pohodlné sezení pro posádku.

Krasovitsky prohlásil, že nyní začíná jeho společnost pracovat na náčrtech bojového vozidla. Podle ředitele Military Industrial Company pak lidé uvidí vozidlo nové generace už příští rok.

 

psali jsme:

XM-808 Lockheed Twister: obrněné vozidlo s kloubem

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.