Ruská stíhačka Su-27 zachytila americký bombardér B-52 nad Baltským mořem

Ruská stíhačka Su-27 zachytila americký bombardér B-52 nad Baltským mořem
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační obrázek B-52
07 / 06 / 2017, 08:00

Strategický bombardér „letěl podél ruských hranic,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany podle RT.

Ruská protivzdušná obrana zjistila letadlo v úterý ráno kolem 7:00 SEČ, uvádí se v prohlášení. Su-27 ruské Baltské flotily byl nasazen a stínoval americké letadlo poté, co bombardér identifikoval. B-52H letěla v neutrálním vzdušném prostoru nad Baltským mořem podél hranice, uvedlo ruské ministerstvo.

Kde se zachycení přesně konala není zcela jasné, s největší pravděpodobností americký Buff letěl v mezinárodním vzdušném prostoru u Kaliningradské oblasti, kde se odehrála většina těchto „ blízkých setkání “, k nimž došlo v posledních letech.

Některé z nich byly obzvláště nebezpečné, protože ruské bojové letouny agresivně manévrovaly v blízkém okolí amerických špionážních strojů (většinou RC-135S ). Toto je poprvé, alespoň v posledních několika letech, kdy ruské letadlo provedlo VID (Visual Identification) bombardéru B-52.

Zachycená B-52 musela být jedna ze dvou B-52H patřících do 2. BW (Bomb Wing) z Barksdale v Louisianě, které operují ze základny Royal Air Force ve Fairfordu a podporují cvičení BALTOPS a Saber Strike v Evropě.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku