Ruská televize ,,omylem" ukázala utajený model hypersonického letounu 6. generace

Ruská televize ,,omylem&quote; ukázala utajený model hypersonického letounu 6. generace
Autor fotografie: screenshot Youtube
19 / 11 / 2018, 11:30

TV Zvezda ,,nedopatřením" ukázala zatím utajený ruského stíhače 6. generace v přímém přenosu.

V živém vysílání byl ,,omylem" ukázán model ruského letounu 6. generace. Oficiální představitelé, kteří stojí za vývojem stíhače, se však k ,,úniku" záběru modelu odmítli vyjádřit.

 

psali jsme: Stíhací letouny 5. generace a jejich zařazení

Co zatím o tomto utajovaném letounu víme? První let stíhače, který má být hypersonický a zřejmě i bezpilotní,  je naplánován na rok 2025. Server defence-blog.com uvedl, že projekt vývoje ruského letounu 6. generace má nést podle některých vojenských expertů název Pigeon (,,Holub"). Stroj má podle dostupných informací letět rychlostí zhruba pětkrát vyšší něž rychlost zvuku. Zatím nemáme k dispozici přesné údaje o přesně rychlosti ani o typu motoru pro budoucí stíhač. Rovněž nejsou známé další specifikace jako například dosah stroje.

psali jsme: Plán na společný vývoj německo-francouzského stíhacího letounu 6. generace se stává realitou

SM již v červenci informoval, že ruský průmyslový holding RTI vyvíjí novou technologii, pomocí níž má vyrobit radiofotonický radar pro zamýšlené letouny 6. generace. Nová radiofotonická technologie může pomoci operátorům radaru izolovat různé objekty - včetně letounů se schopností stealth, rakety, malé bezosádkové vzdušné prostředky s vynikající přesností.

 

Zdroj: defence-blog.com

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.