Ruská výsadková loď Jamal se opět srazila s civilní lodí

Ruská výsadková loď Jamal se opět srazila s civilní lodí
Autor fotografie: By US Navy (Still Asset Details for DNSN9203628) [Public domain], via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační obrázek třídy Ropucha
13 / 01 / 2018, 08:45

První případ se stal v květnu 2010, kdy se tato loď srazila s ukrajinským remorkérem, druhá příhoda je mnohem vážnější, protože došlo ke srážce s obchodní lodí plující pod vlajkou Sierra Leone.

Poté, co došlo docích v Sevastopolu k prvotnímu posouzení poškození velké výsadkové lodi Jamal Černomořské flotily, následkem srážky 30. prosince s obchodní lodí v Egejském moři, bylo zjištěno, že jsou mnohem vážnější, než bylo dříve oznámeno v agenturou Interfax.

„Poškozena byla spodní část ocelového trupu a horní nástavby ze slitin hliníku a hořčíku,“ sdělila agentura.

psali jsme: Po srážce amerického torpédoborce se pohřešuje deset námořníků

Poškození pod čarou ponoru bude možné v docích loďařské společnosti Zvezdočka, opravy na nástavbách budou možné až poté, co bude dodána speciální slitina.

Pro prozkoumání příčiny navigačního incidentu byla vytvořena komise mezi zástupci námořního velitelství a velitelství Černomořské flotily.

psali jsme: Byly dva americké torpédoborce před srážkou s obchodními loděmi hacknuty? US Navy má vážné podezření

Podle kapitána lodi Vjačeslava Truchajeva došlo k incidentu vinou nákladní lodi Orca-2 plující pod vlajkou Sierra Leone, která prováděla manévry v rozporu s mezinárodními předpisy pro zabránění srážkám na moři. Obchodní loď držela paralelní kurz s ruskou lodí, kterou obeplula a aniž by se ujistila, že manévr je dokončen, prudce změnila kurz vpravo.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Zdroj: defence.ru

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.