Balet ruských a amerických tanků

Balet ruských a amerických tanků
Autor fotografie: YouTube|Popisek: M1A2SEPv2 Abrams v Estonsku
31 / 10 / 2017, 14:00

65 tun hlavního bitevního tanku M1A2SEPv2 Abrams nebo necelých 50 tun ruské T-80 předvádí, co se s těmito drobky dá dělat.

Abrams se předváděl ve své nejnovější specifikaci v dubnu 2014 v Estonsku v rámci operace Operation Atlantic Resolve a šlo mu to poměrně dobře.

M1A2SEPv2 Abrams je nejmodernější Abrams vybavený modernizovaným a vylepšeným uživatelským rozhraním s barevnými displeji, novým operačním systémem a mnohem výkonnějším palubním počítačovým systémem. Dále Abrams disponuje modernizovaným bočním a čelním pancířem třetí generace z ocele a ochuzeného uranu.

psali jsme: Video: Ruský tank vs. americké letadlo ve filmu My Way

Rusové berou svoje tankové jednotky mnohem více vážně a synchronizovaný balet strojů T-80 vypadá fantasticky.

T-80 také není žádné ořezávátko a i když je o celých 17 tun lehčí, jedná se o velice působivý stroj. Do výzbroje sovětské armády byl zařazen v roce 1976, ale veřejnosti byl představen až v roce 1987!

psali jsme: Revoluce mezi ruskými tanky: Armata převálcuje všechny

Má automatické nabíjecí zařízení tankového kanónu, což umožnilo snížit počet členů posádky na tři muže, a je poháněný plynovou turbínou. Hlavní výzbroj tvoří 125mm tankový kanón, který byl použit i v T-72, je však schopný použít mnohem větší sortiment munice, včetně střel na bázi ochuzeného uranu se zvýšenou průbojností a je schopný odpalovat i protitankové raketové střely.

 

Zdroj: Foxtrot Alpha

Tagy článku