Ruské a německé tanky přicházejí v Sýrii o aureolu neporazitelnosti

Ruské a německé tanky přicházejí v Sýrii o aureolu neporazitelnosti
Autor: Twitter|Popisek: Zničený T-90
30 / 01 / 2017, 13:15

V poslední době se na sociálních sítích vyrojily záběry zničených ruských a německých tanků na bojišti v Sýrii. ISIS prokazatelně likviduje stroje, které jsou páteří obrněných jednotek Západu a Ruska.

Následují tak americké tanky Abrams ve službách Saúdské Arábie, které likvidují jemenské jednotky jak na běžícím pásu. 23. ledna se objevily snímky zničené T-90 poblíž východního Khanasiru, kdy ISIS zlikvidovala tank přímým zásahem protitankové střely. Pikantní na tom, je, že vlajka na tanku patřila džihádistům Hizbaláhu, které podporuje Írán.

Německé tanky Leopard 2A4 bez přídavného pancíře nasadila turecká armáda u města Al-Bab a výsledkem bylo 10 zničených strojů opět protitankovými střelami.

Takto oslabené stroje se ukázaly jako zcela nevyhovující pro prostředí boje ve městech a výsledek bojů poukázal na neschopnost velení turecké armády, která o vyslání Leopardů rozhodla. Přitom již v září 2016 došlo prokazatelně k likvidaci dvou Leopardů v Aleppu, jak ukazuje video z bojů.

Turečtí tankisté své profesi taky zrovna skvělou reklamu nedělají a své tanky rozmisťují tak, že ozbrojenci ISIS je mají jako na střelnici. Leopard 2A4 je vylepšená verze vyráběná v letech 1985 - 1992 s automatizovaným řízením palby.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace