Ruské armádě bude dodáno v tomto roce prvních 12 sériových tanků Armata. Původně se počítalo s mnohem vyšším počtem

Ruské armádě bude dodáno v tomto roce prvních 12 sériových tanků Armata. Původně se počítalo s mnohem vyšším počtem
Popisek: T-14 Armata
16 / 02 / 2019, 14:30

Nejpozději do konce roku posílí ruskou armádu prvních 12 sériově vyrobených tanků T-14 Armata. Součástí dodávky budou i 4 vyprošťovací vozidla T-16. Tato čísla jsou však z dlouhodobého pohledu výrazně za očekáváním.

Ruská armáda převezme během tohoto roku 12 sériových tanků nové generace T-14 Armata a 4 vyprošťovací vozidla T-16. Původní předpoklad počítal s mnohem vyšším číslem - výroba 2 300 kusů Armaty pro ruskou armádu měla být dokončena do roku 2020 a Armaty měly nahradit tanky T-72, T-80 a T-90.

Optimistické předpoklady však vzaly posléze zasvé a na vině jsou především finanční důvody a zpoždění vývoje vozidla. Další problém pak kromě vysoké ceny představovaly zkoušky testovacích tanků, které měly být dokončeny v roce 2016. To, že se masová výroba nejmodernějšího ruského tanku zatím konat nebude, si však uvědomují i nejvyšší politická a vojenská místa.

Security magazín v minulém roce informoval, že plány na nákup tanků Armata v masovém měřítku zatím dostaly stopku z výše uvedených důvodů. Rusko před časem diverzifikovalo finanční zdroje do modernizace starších tanků T-72, T-80 či T-90.

 

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace