Dezinformace a lži přicházejí z Kremlu. Ruský propagandistický server si vzal na paškál ztracenou argentinskou ponorku

Dezinformace a lži přicházejí z Kremlu. Ruský propagandistický server si vzal na paškál ztracenou argentinskou ponorku
30 / 11 / 2017, 10:00

Propagandistický ruský server Sputnik v jednom ze svých článků uveřejnil informaci, že argentinská ponorka ARA San Juan byla potopena britskou námořní minou, která byla v oblasti vypuštěna za války o Falklandy.

 A v čem je problém? Británie za této války žádné miny k argentinskému pobřeží, ani jinde nepoložila.

ARA SAN JUAN

Sputnik News je agentura vlastněná a řízená ruskou vládou a západními médii je označovaná jako jedna z výkonných zbraní Ruska v mediální válce se západem. I v českém vydání jsou nejčastější články dehonestující technologie a obranný průmysl Západu, či naopak články přesvědčujícím čtenáře o neporazitelnosti ruských, čínských, případně severokorejských zbraní.

Příklady titulků?

- „Nejsmrtonosnější“: britská média informovala o nové ruské ponorce
- V Rusku promluvili o způsobu totálního zničení USA
- USA znepokojila ruská stíhačka „zabiják“ šesté generace

A najdou se další perly... Mimochodem Rusko není schopné zařadit do služby ani původní  stíhačku T-50, která je díky svým vlastnostem spíše strojem 4,5 generace.

Psali jsme: "Kalašnikov s křídly" aneb Mig-15 pro 21. století

I pod českými strojovými překlady článků naleznete mnoho nadšených komentářů lidí, kteří jsou patrně hluboce nešťastní z rozpadu SSSR, Varšavské smlouvy a nenávidí vše západní. 

A zde jeden příklad:

Miroslav Bagar · Pracuje ve společnosti Jsem důchodce
Takových supermoderních stíhaček musí mít Rusko hodně, aby zdolalo útoky NATO v čele s USA !!! Bůh žehnej Rusku - amen !!!

psali jsme: Nejrychlejší ponorka světa je - která vlastně?

V článku uveřejněném Sputnikem vystupuje jakýsi kapitán jménem Vasilij Dandikin, který k osudu nešťastné ponorky říká toto: "V roce 1982 britské jaderné ponorky mohly položit miny poblíž argentinského pobřeží, kde mohly zůstat na dně 35 let a jednou díky bouři se mohly utrhnout z poutacích lan a mohly zasáhnout ponorku San Juan."

Britské královské námořnictvo ale za války o Falklandy podmořské miny nepoužívalo.

 

Časová souslednost zkázy ponorky ARA San Juan:

18.11. - Argentinskému námořnictvu se ztratila vojenská ponorka ARA San Juan

19.11. - Argentinská armáda zachytila údajné satelitní volání, které se však nepotvrdilo

20.11. - Ponorka hlásila technické potíže, začíná se spekulovat o možné explozi na její palubě

23.11. Argentinské námořnictvo potvrdilo, že celá posádka čítající 43 mužů a jednu ženu zemřela v důsledku výbuchu v ponorce

 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ukdefencejournal.org.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.