Ruské fregaty dostanou zbraň, která oslepí nepřítele a způsobí mu halucinace

Ruské fregaty dostanou zbraň, která oslepí nepřítele a způsobí mu halucinace
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: 5P-42 Filin
04 / 02 / 2019, 14:30

Některé ruské fregaty dostanou novou zbraň 5P-42 Filin, která má způsobit nepříteli halucinace, oslepení a pocit na zvracení.

5P-42 Filin vyvinula společnost Ruselectronic, podle které jde o systém (stanici) určený pro optické a vizuální rušení, jež způsobuje oslepení nepřítele, brání mu ve schopnosti míření v nočních podmínkách, navozuje mu pocity na zvracení a halucinogenní stavy. 5P-42 Filin má navíc podle výrobce schopnost efektivně potlačit i technologii nočního vidění, jako například u binokulárních brýlí.

Během testů nové ruské zbraně měli použít dobrovolníci útočné, odstřelovačské pušky a kulomety ke střelbě na cíle umístěné 2 kilometry od nich a chráněné systémem 5P-42 Filin. Všichni měli problémy s mířením, protože nemohli v danou chvíli vidět cíl. 45% dobrovolníků, kteří se testování zbraně zúčastnili, shodně popsalo, že cítili závratě, měli žaludeční nevolnosti a cítili se dezorientováni. 20% z nich pak zažilo halucinace, když podle nich viděli ,,světelnou kouli pohybující se před očima".

Zařízení bylo nainstalováno na dvě ruské fregaty Admiral Gorškov a Admiral Gorškov. Na další dvě fregaty ze třídy Admiral Gorškov bude zbraň ještě nainstalována. 5P-42 Filin je zbraní, která umožní ruským válečným plavidlům plnit závažnější útočné i obranné úkoly.


Zdroj: defence-blog.com, rt.com

Tagy článku