Ruské letectvo má obdržet přes 70 stíhačů Su-57 do roku 2027

Ruské letectvo má obdržet přes 70 stíhačů Su-57 do roku 2027
Autor: Alex Beltyukov, CC BY-SA 3.0|Popisek: Su-57
29 / 10 / 2021, 13:00

Státem vlastněná společnost Rostech vydala prohlášení, v němž se uvádí, že do roku 2027 má posílit ruské letectvo přes 70 strojů 5. generace Su-57.

Ruské letectvo má posílit přes 70 letounů Su-57 do roku 2027, vyplývá z prohlášení společnosti Rostech. Ta vydala prohlášení v návaznosti na článek amerického magazínu National Interest, v němž uvádí, že je nepravděpodobné, aby letoun Su-57 vstoupil do služby před rokem 2027.

,,Ruské stíhače Su-57 budou znepokojovat Západ. Su-57 a letoun Šachmat se stávají neustále předmětem dezinformací. Su-57 je už sériově vyráběno a dodáváno. Přes 70 strojů bude dodáno do roku 2027 včetně několika letounů tento rok", stojí v prohlášení.

O letounu Su-57 bylo znovu hlasitěji slyšet v souvislosti s nově vyvíjenou hypersonickou raketou, která má tvořit součást jeho výzbroje. Na ní se má pracovat od roku 2019 a zřejmě jde o protilodní střelu pěktrát rychlejší než zvuk.

Otázkou nicméně zůstává, zda se všechno stihne v předpokládaném termínu vzhledem ke chronickému zpoždění projektu. Podle plánu mají obdržet ruské vzdušně-kosmické síly 22 stíhačů Su-57 do roku 2024 a do roku 2027 se pak počítá s více než 70 stroji, jak už jsme uvedli jinde.

Ruskou (a dříve sovětskou) tradicí je, že pokud nejvyšší místa ,,zavelí", úkol musí být splněn za každou cenu (a to i ztrát na životech). Propagandistická mašinérie má obrovskou sílu a vliv. Je tedy možné, že ruské letectvo obdrží +/- uvedený počet letounů, avšak potýkat se s problémy z uspěchaných dodávek (a tím snížené kvality) se bude ještě dlouho poté.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace