Ruské ministerstvo obrany obdrželo první várku cvičně-bojových útočných vrtulníků Mi-28UB

Ruské ministerstvo obrany obdrželo první várku cvičně-bojových útočných vrtulníků Mi-28UB
Autor fotografie: Screenshot YouTube
14 / 11 / 2017, 09:00

Agentura TASS oznámila, že ruské ministerstvo obdrželo první sérii cvičně-bojových vrtulníků Mi-28UB.

Vrtulníky Mi-28UB jsou navrženy na výcvik vojenských pilotů, po nichž je vyžadována dostatečná letecká praxe, aby mohli létat se stroji Mi-28N Night Hunter. Ten má být podle představ ruské armády jedním z nejmodernějších bitevních vrtulníků.

Podle holdingu Russian Helicopters bude část Mi-28UB přesunuto do armádního leteckého centra ve městě Toržok  v Tverské oblasti, které je zaměřeno na bojový výcvik. Další část strojů poputuje potom do armády. 

psali jsme: Nový ruský bojový vrtulník Mi-28UB podstoupí testy v Sýrii

,,První várku 8 vrtulníků (Mi-28UB) obdrželo ministerstvo obrany.Holding Russian Helicopters bude pokračovat v zásobení armády špičkovými vrtulníky, prohlásil obchodní ředitel holdingu Russian Helicopters Vladislav Savelyev.

psali jsme: (VIDEO 360 °) ''Noční lovci'' Mi-28 v akcii

Již před několika měsíci uvedl to ředitel Russian Helicopters Andrei Boginsky, že úkolem nového projektu Mi-28UB je změnit vrtulník v bojový a zároveň výcvikový stroj s kompletním řídícím setem pro obě místa. Právě duální řízení je největší předností cvičně-bojové modifikace stroje Mi-28N. Mi-28UB je primárně určen k boji proti tankům a obrněným vozidlům.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival. Jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.