Ruské námořní letectvo se může těšit na stroje Su-30SM2

Ruské námořní letectvo se může těšit na stroje Su-30SM2
Autor: Dmitry Terekhov (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Su-30SM
25 / 04 / 2021, 14:00

Do konce příštího roku má dostat ruské námořní letectvo první stroje Su-30SM2.

Ruské námořní letectvo by mělo převzít první letouny Su-30SM2 do konce příštího roku, informoval deník Izvestija. Podle ruského listu se nyní pracuje na plánu budoucí distribuce těchto letounů mezi tři floty - černomořskou, baltskou a severní. Plán nákupu 21 letounů Su-30SM2 byl oznámen minulý rok spolu s pořízením 25 strojů Jak-130.

Na nové variantě Su-30SM2 byla provedena řada upgradů či vylepšení. V prvé řadě je stroj osazen motory AL-41F-1S, které byly použity i v letounu Su-35S. Díky těmto motorům vzrostl tah o 16% a životnost motoru byla prodloužena na 4 000 hodin.

Nová verze ruského letounu má vylepšenou palubní elektroniku, došlo k zabudování výkonnějšího radaru Irbis místo současného Bars-R. Letoun byl rovněž upraven také pro použití nové zbraně vzduch-vzduch a vzduch-země, takže se počítá s rozšířením zbraňového arzenálu. Izvestija již dříve uvedla, že jednou z nových zbraní by měla být dalekonosná střela Ch-32.

 

Zdroj: Izvestija

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace