Ruské námořnictvo obnovuje minolovné síly: do roku 2030 plánuje provozovat 40 pobřežních minolovek

Ruské námořnictvo obnovuje minolovné síly: do roku 2030 plánuje provozovat 40 pobřežních minolovek
Autor: Alf van Beem https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russian_warship_507_pic1.JPG|Popisek: Alexandr Obuchov
03 / 05 / 2019, 14:30

Ruské námořnictvo plánuje provozovat okolo 40 pobřežních minolovek Projektu 12700 Alexandrit do roku 2030. Informovala o tom agentura TASS.

Do roku 2030 má být dodánu ruskému námořnictvu přibližně 40 moderních minolovek, které vznikají v Projektu 12700. Rusko chce jejich výrazným posílením obnovit minolovné síly operující v pobřežních vodách.

Ve stavbě jsou zatím tři jednotky Projektu 12700 - Vladimir Jemeljanov, Jakov Baljajev a Petr Iličev. Aktivními jednotkami jsou v současné době Ivan Antonov a Alexandr Obuchov, Georgij Kurbatov byla při stavbě poškozena požárem, což způsobilo odklad zařazení do služby. Ten se předpokládá na tento rok.

Minolovky z Projektu 12700 pak mají představovat pomyslný vrchol ruské technologie. Trup plavidel je zhotoven ze skelných vláken a nepodléhá korozi. Výtlak plavidla činí 890 t, minolovka může dosáhnout rychlosti 16,5 uzlu, dosah je 1 600 námořních mil při rychlosti 10 uzlů. Výzbroj plavidla pak tvoří jeden kulomet MTPU ráže 14,5 mm a jeden kanón AK-306 rýže 30 mm. Dále je součástí zbraňových systémů i osm protiletadlových řízených střel 9K38 Igla k obraně proti napadení ze vzduchu.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace