Ruské nukleární hry v Arktidě

Ruské nukleární hry v Arktidě
Popisek: Ilustrační obrázek ruské ponorky Oscar
28 / 10 / 2017, 12:30

Ponorky, bombardéry a mobilní odpalovací zařízení. Čtyři balistické střely křižovaly ve čtvrtek večer arktickou polokouli.

Z ponorky Tichomořské flotily v Ochotském moři byla vypuštěna salva dvou střel směrem k testovacímu prostoru Chizha na poloostrově Kanin u Archangelsku. Ponorka Severní flotily vypustila další balistickou raketu z Barentsova moře, a zasáhla cíl na testovacím prostoru Kura na poloostrově Kamčatka na Dálném východě.

Z oblasti Plesetsk v oblasti Archangelsku byla vypuštěna balistická raketa Topol, která také prolétla arktickým nebem, než cvičná bojová hlavice zasáhla cíl na testovacím prostoru Kura.

Psali jsme: Video NASA ukazuje jak Arktida taje

Celkově byly testovány čtyři balistické střely, a cvičení se tak stalo jedním z nejsilnějších jaderných raketových cvičení v post-sovětské historii. Ministerstvo obrany Ruska informuje, že všechny úkoly tohoto cvičení byly úspěšně dokončeny.

Psali jsme: Obří starověký virus nalezen v arktickém permafrostu

Arktické jaderné cvičení bylo očekáváno, minulý týden webový server Barents Observer oznámil, že větší části Barentsova moře budou uzavřeny pro civilní plavbu v období od 20. do 30. října.

Psali jsme: Bitva ledoborců: Rusko - USA 40:2

Cvičily i další složky ruské armády. Strategické bombardéry Tu-160 a Tu-95, stejně jako Tu-22M vzlétly ze svých základen v Engelsu, Ukraince a Šaikovce. Letadla podle informací vypustila křižující střely proti cílům v republice Komi, na Kamčatce a na testovací prostor v Kazachstánu.

Zdroj: The Independent Barents Observer

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.