Kde jsou Armaty? Ruské pozemní síly stále nemají první várku nejmodernějších tanků

Kde jsou Armaty? Ruské pozemní síly stále nemají první várku nejmodernějších tanků
Autor: Dmitriy Fomin (CC BY 2.0)|Popisek: T-14 Armata
26 / 01 / 2020, 11:00

T-14 Armata, tank, o němž se sice hodně mluví, nicméně ruské pozemní síly stále čekají na první ,,zásilku" 12 strojů.

Server The Diplomat informoval o tom, že ruským pozemním silám stále nebyla dodána první várka tanku Armata. Celkem se jedná o 12 kusů. Informaci potvrdil i šéf společnosti Rostec Sergej Chemezov. ,,Dodávky tanků Armata ruské armádě ještě nezačaly," sdělil Chemezov minulý týden ve středu novinářům.

Předpokladem bylo, že k tomu dojde mezi listopadem 2019 a právě začátkem nového roku 2020. Nicméně první dodávka 9 strojů měla být podle původního plánu zkompletována již v druhé polovině roku 2018. Otázkou tedy je, jestli na začátku roku opravdu ruské pozemní síly Armaty dostanou a nedojde k dalšímu zpoždění.

V únoru 2018 ruské ministerstvo obrany podepsalo kontrakt na sériovou výrobu 132 kusů tanku Armata. Právě ,,plnohodnotná" sériová výroba se má rozběhnout v tomto roce. Velkým otazníkem je, zda se tak opravdu stane.

Původní předpoklady počítaly s mnohem vyšším číslem než 12 kusů. Nicméně optimistické předpoklady  vzaly posléze zasvé a na vině jsou především finanční důvody a zpoždění vývoje vozidla, které má představovat ,,výkladní skříň" ruské technologické vyspělosti a být plně konkurenceschopné s nejnovějšími západními tanky.

.

Zdroj: The Diplomat

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace