Ruské samohybné dělo 2S7M Malka prošlo modernizací a je ještě silnější

Ruské samohybné dělo 2S7M Malka prošlo modernizací a je ještě silnější
Autor: Mil.ru (CC BY 4.0)|Popisek: Samohybné dělo 2S7M Malka
18 / 04 / 2020, 13:00

Ruská armáda převzala jedno z nejvýkonnějších samohybných děl 2S7M Malka, které prošlo modernizací.

Ruskou armádu posílilo jedno z nejsilnějších samohybných děl, 2S7M Malka, která je upgradovanou verzí systému 2S7 Pion. Ministerstvo obrany zatím převzalo jeden kus modernizované zbraně. V návaznosti na upgrade Malka prošla zkouškami, které zahrnovaly test mobility a palebné testy, spolehlivost zbraně, podvozku, pohonné jednotky, nabíjecího mechanismu, sílu kanonu 2A44 ráže 203,2 mm a dalších klíčových komponent.  

Vývoj samohybného děla 2S7 Pion spadá do 70. let a je tak trochu zahaleno rouškou tajemství. Mobilní houfnice totiž nebyla nikdy oficiálně představena a do určité míry se jednalo o tajnou zbraň. Do služby byl stroj zařazen v roce 1976. Vozidlo je osazené na podvozku, které vychází z tanku T-80 a dělo je vybaveno automatickým nabíjecím zařízením. Dělo nabíjí při všech úhlech náměru. I dnes je odborníky tato zbraň považována za jednu z nejvýkonnějších.

Za modernizační proces samohybného děla Malka je zodpovědná společnost Uraltransmaš spadající pod známého výrobce Uralvagonzavod. A na jaká vylepšení se tedy může ruská armáda těšit? Samohybné dělo má nyní nový podvozek, výkonnější elektroniku, byly vyměněny interní komunikační systémy, rádiová stanice a převodovka. Důležité je rovněž zmínit, že importované komponenty byly vyměněny za domácí součástky.

,,Malka je jedno z nejvýkonnějších samohybných děl na světě, které je navrženo k úderu na nejdůležitější nepřátelské cíle v taktické hloubce obrany za frontovou linií. Nyní začala dodávka systémů pro ministerstvo obrany," prohlásil šéf společnosti Uraltransmaš Dmitrij Semizorov.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace