Ruské letectvo dostane 20 stíhačů Su-35S do konce roku 2020

Ruské letectvo dostane 20 stíhačů Su-35S do konce roku 2020
Autor: Anna Zvereva (CC BY-SA 2.0)
02 / 06 / 2019, 14:30

Do konce roku 2020 bude dodáno ruskému letectvu 20 stíhačů Su-35S.

Letouny, které jsou montovány v závodu v Komsomolsku na Amuru (Komsomolskoamurské letecké výrobní sdružení J. A. Gagarina), dostanou ruské vzdušné síly do konce roku 2020, prohlásil náměstek ministra obrany Alexej Krivoručko při návštěvě tohoto závodu. Podle Krivoručka dostanou ruské vzdušně-kosmické několik letounů tento rok.

Letouny Su-35S byly dodány i Číně. V dubnu byla zkompletována dodávka 24 letounů v celkové ceně 2,5 miliard dolarů. Verzi Su-35S si objednala také Indonésie, nicméně ruská dodávka letounů byla pozdržena, protože USA pohrozily uvalením sankcí na Indonésii, pokud letadla skutečně nakoupí.

Su-35S je modernizovaná varianta víceúčelového bojového letounu Su-35 a je pro ruské letectvo klíčová spolu se stroji Su-30 a Su-34. První prototyp modernizované verze vzlétl 19. února 2008. Letoun má zesílenou konstrukci oproti základnímu modelu Su-35, snížený „radarový podpis“ z přední strany a digitální FBW. Kokpit letounu je přepracovaný. K charakteristickým rysům letounu Su-35S patří instalace nového palubního radiolokátoru Irbis E. Letoun má výkonnější pohonné jednotky 117S s vektorováním tahu.


Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace