Rusko a Čína společně pracují na novém těžkém vrtulníku. Má být dodán do roku 2032

Rusko a Čína společně pracují na novém těžkém vrtulníku. Má být dodán do roku 2032
15 / 03 / 2019, 14:30

Čína s Ruskem spojili své síly za účelem vývoje nového těžkého vrtulníku, který má být dodán podle plánů do roku 2032.

Strategický rusko-čínský projekt má být završen postavením nového těžkého vrtulníku. Zatímco  Rusko má v projektu figurovat jako technický partner spolupráce, Čína bude zodpovědná za design a výrobu, uvedl server defenseworld.net.

Podle Wu Ximinga, který je vedoucím designerem vrtulníků společnosti Aviation Industry Corporation of China (AVIC), dosáhla Čína dohody s ruským partnerem ohledně technologií, managementu a byznysového rámce projektu. Pro Čínu je projekt také příležitostí, jak od Ruska převzít bohaté zkušenosti, které má s vývojem těžkých vrtulníků.

Ředitel pro mezinárodní spolupráci společnosti Rostec Viktor Kladov pro agenturu TASS uvedl, že ruská státní firma Rostec se chystá podepsat kontrakt vzájemné spolupráce s Čínou již brzy na základě čtyřletého vyjednávání.

Nový těžký vrtulník má mít dosah 630 kilometrů, dosahovat maximální rychlosti 300 km/h a bude moci přepravit 15 tun nákladu. Bliží technické detaily zatím nejsou známy, ani jaký motor bude vrtulník pohánět. Server RT.com uvedl, že by to měl být turbohřídelový motor Lotarev D-136, kterým je osazen i ruský supertěžký vrtulník Mil Mi-26, ale není to potvrzená informace.

Vrtulníky mají být dodány do roku 2032 mají se vyrábět v Číně, která má zájem o 200 strojů.

 

Zdroj:defenseworld.net, RT.com

Tagy článku