Rusko a Egypt podpísali vojenskú dohodu

Rusko a Egypt podpísali vojenskú dohodu
Autor: Military HUB|Popisek: Ka 52 Alligator Attack Helicopter
10 / 09 / 2016, 13:00

Rusko a Egypt podpísali dohodu, podla ktorej budú egyptský piloti školený v Rusku, lietať na útočných vrtuľníkoch Kamov Ka-52 Katran.

Informáciu priniesli ruské noviny Izvestija, ktoré sa odvolávajú na zdroje v armáde a v diplomatických kruhoch.

Egyptský minister obrany Sedki Sobhi sa už stretol zo svojím ruským náprotivkom Sergejom Šojgom v Moskve. Káhira taktiež už objednala štandardné Ka-52, a aj verzie pre námorníctvo.

VIDEO: Námorná verzia Aligator v akcii 

Egyptská strana ma do konca roka poslať potrebné dokumenty do Moskvy, potom Rusko začne rozvíjať svoj vzdelávací program.

Ruský prezidentský poradca Vladimír Kozhin však pre média podotkol, že rokovania s Egyptom prebehli, avšak žiadna zmluva ešte podpísaná nebola.

Zdroj: izvestia.ru, IHS JANES.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace