Rusko a feudální armády oligarchů. Podle Putina začne v říjnu nová etapa války

Rusko a feudální armády oligarchů. Podle Putina začne v říjnu nová etapa války
Autor fotografie: foto: Pixabay
13 / 09 / 2022, 14:00

Vladimir Putin plánuje od října zahájit podle svých slov „novou fázi“ války na Ukrajině. Ruský prezident také nařídil oligarchům a státním společnostem, aby vytvořili soukromé vojenské společnosti. Informovala o tom v pondělí ukrajinská nezávislá tisková agentura Unian.

Od začátku září se ukrajinské armádě podařilo osvobodit další města na východě Ukrajiny. Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil v pondělí zveřejnil zprávu, podle níž ukrajinská armáda za posledních 24 hodin osvobodila dalších 20 měst v Charkovské oblasti.

Vladimir Putin prý nařídil ruským státním společnostem a oligarchům, aby vytvořili soukromé vojenské společnosti, které by zlepšily situaci Ruska na frontě. Putin také plánuje v říjnu zahájit "novou etapu" války. Neúspěchy ruské armády během války na Ukrajině Putin podle zdroje bulharského investigativního novináře Christa Grozeva svádí na korupci a neschopnost armády.

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis na Twitteru napsal, že genocidní plán Vladimira Putina na vymazání Ukrajiny z mapy světa selhal. Dodal, že válka na Ukrajině musí skončit bezpodmínečnou kapitulací Ruska a Putin musí být pohnán k odpovědnosti. "Ukrajina může počítat s naší plnou podporou ve snaze soudit Vladimira Putina za všechny zločiny, kterých se dopustil. V této otázce nelze dělat žádné kompromisy, výmluvy ani výjimky."

Poukázal přitom na to, že Ukrajina se mohla útočníků zbavit už dávno, kdyby od prvního dne dostávala dodávky vojenského vybavení: "Kdybychom začali Ukrajinu vyzbrojovat dříve, mohly tisíce domů stát dál a tisíce životů by byly zachráněny. Další tisíce dětí by nyní mohly být v bezpečí u svých rodičů. Musíme si uvědomit, že politika ústupků a usmiřování je nedokázala ochránit."

Zdroj: unian.ua; wiadomosci.gazeta.pl;  Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace