Rusko chce bojovat s nepřátelskými drony umělou inteligencí. Ta z nich má udělat nepoužitelný kovový šrot

Rusko chce bojovat s nepřátelskými drony umělou inteligencí. Ta z nich má udělat nepoužitelný kovový šrot
31 / 07 / 2018, 15:00

Umělá inteligence má pomoci v bojích proti nepřátelským dronům.

Ruská společnost Sozvezdie patřící do státního holdingu Rostec vyvinula radioelektronický systém založený na umělé inteligenci, který má bojovat proti nepřátelským dronům. Informovala o tom agentura TASS.

psali jsme: Koncern Kalašnikov představil horkou novinku: ,,Tichý" špionážní dron

Pracovní jméno zařízení, jehož celkový koncept je v současné době finalizován, je Solaris a důležitou roli v jeho pracovní činnosti bude hrát zejména umělá inteligence (AI). Ta má svými algoritmy na základě souboru znaků, situace a behaviorálních charakteristik objektu vyhodnotit, zda se jedná o nepřátelský dron, či nikoliv.

psali jsme: Turecko vyvinulo první útočný domácí podvodní dron. Připomíná tvar podmořského predátora

,,První dodávky systému se očekávají v roce 2019," uvedl šéf společnosti Sozvezdie Alexej Bocharov. V současné době prochází systém fází experimentálních operací. Podle Bocharova již existuje v tomto vysokém stupni vývoje prototyp systému.

,,Naše společnost nashromáždila potřebný potenciál a prostředky k boji s ilegálními drony na vysoké úrovni prostřednictvím elektronického zařízení, které potlačí kontrolu dronu, jeho telemetrii a komunikační kanály," prohlásil Bocharov k tomu, jak bude systém v praxi fungovat.

psali jsme: psali jsme: ECA Group představila nové bezosádkové podvodní plavidlo A18-M. Bude ,,specialistou" na likvidaci min

Podle Bocharova budou schopné mobilní radioelektronické systémy menší velikosti proměnit v mžiku nepřátelský dron v nepoužitelný kus kovového šrotu.

To, zda je to pravda, bychom se měli dozvědět již příští rok.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více


Zdroj: TASS

Tagy článku