Rusko chce postavit 100 tanků nové generace T-14 Armata

Rusko chce postavit 100 tanků nové generace T-14 Armata
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: T/14 Armata
03 / 09 / 2017, 08:30


Rusko chce postavit 100 tanků nové generace T-14 Armata. Informaci potvrdil náměstek ministra obrany Jurij Borisov.

,,Navržené modely v současné době podstupují operační testování, máme kontrakt na 100 jednotek, které budou dodány do roku 2020, řekl pro TASS Borisov. Borisov dodal, že ministerstvo obrany má kontrakt pro ,,zkušební várku“ 100 kusů T-14 Armata, které postupně dorazí na sérii testů. 

 psali jsme: Video: Ruská Armata v akci

TASS před časem informoval, že Rusko má ,,smělý" plán vyrobit do roku 2020 2 300 těchto tanků nové generace do roku 2020. Server thediplomat.com však uvedl, že bylo nakonec od tohoto záměru upuštěno.

Server Thediplomat.com také zdůraznil, že ruská vláda zatím není spokojena s  pokrokem ohledně vývoje T-14 a veřejně Borisovovo prohlášení mělo vytvořit tlak urychlení prací na tanku. Vláda není také spokojena s prací výrobce tanků společností UralVagonZavod, uvádí server thediplomat.com

psali jsme: Revoluce mezi ruskými tanky: Armata převálcuje všechny

Vývoj tanku začal v roce 2009 a byl slavnostně odhalen v roce 2015. Od té doby se T-14 dostalo tanku velké pozornosti i na Západě. Armata totiž představuje novou generaci tanků, který má na bojovém poli ,,odradit nepřítele".

 

Zdroj: businessinsider.com, thediplomat.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.