Do konce roku 2020 vybuduje Rusko na Krymu radar včasné výstrahy Voroněž

Do konce roku 2020 vybuduje Rusko na Krymu radar včasné výstrahy Voroněž
Autor: (CC BY 3.0)
29 / 06 / 2019, 11:00

Na Krymu, který Rusko anektovalo v roce 2014, bude postaven radar včasné výstrahy Voroněž, informovala agentura TASS.

V krymském Sevastopolu, kde se nachází základna ruské Černomořské flotily, má být postaven do konce roku 2020 radar včasné výstrahy Voroněž-M. Podle agentury TASS mají ruští vojenští představitelé podepsat kontrakt na vybudování radaru, který je určen k detekci objektů na dlouhou vzdálenost, Voroněž má mít schopnost odhalovat rakety a střely s plochou dráhou letu. Svými schopnostmi značně převyšuje starší radiolokátor Dněpr.

V současné době se nachází 4 nové radarové stanice Voroněž v Leningradské, Kaliningradské, Krasnodarské a Irkutské oblasti. Další 3 systémy potom vstoupily do experimentální bojové služby v Altajském kraji, Krasnojarském a Orenburském regionu.

Rusko nadále posiluje na anektovaném Krymu svou vojenskou přítomnost. Přesunuje tam zbraňové systémy, protivzdušné komplety S-400 či rozmisťuje strategické bombardéry Tu-22M3. Radar včasné výstrahy Voroněž je tak dalším střípkem do této ,,vojenské" mozaiky.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace