Rusko chce začít s vývojem nového středního transportního letounu IL-276 v roce 2020

Rusko chce začít s vývojem nového středního transportního letounu IL-276 v roce 2020
Autor: Flickr (CC BY 2.0)|Popisek: IL-76
02 / 02 / 2018, 11:15

Rusko počítá s konstrukcí nového transportního letounu s názvem IL-276 již od roku 2020. Uvedl to server defence-blog.com.

Server defence-blog.com uvedl, že Rusko plánuje vývoj nového středního transportního letounu IL-276 od roku 2020. Ruské ozbrojené síly také mají podle informací tohoto serveru brzy podepsat kontrakt se společností JSC Ilyushin, která je součástí ruské Sjednocené letecké korporace, založené Vladimirem Putinem.

psali jsme: Ruská armáda pořizuje obojživelná letadla

Úspěšný vývoj nového transportního stroje IL-276 má nahradit zastaralé sovětské letouny An-12 a An-72.

Co zatím víme o zamýšleném letounu? Server defence-blog.com uvedl, že projekt počítá s dvoumotorovým strojem, který by mohl nést náklad až do 20 tun. Počítá se s tím, že letoun by měl mít dosah 2 000 kilometrů a jeho rychlost by měla činit přibližně 750 - 800 km/h. IL-276 pak bude schopen operovat v jakýchkoliv klimatických a geografických podmínkách v jakékoliv době během dne včetně nepříznivého počasí.

Letoun by měl být osazen podle plánu motory PS-90A-76 ruské společnosti Aviadvigatel, přičemž v budoucnu by stroj mohl dostat nový motor model PD-14 rovněž od společnosti Aviadvigatel. Výroba nového letounu IL-276 by měla začít v Uljanovsku.

psali jsme: Nahradí legendu Su-25 letoun vyvinutý z bombardéru, který se osvědčil v Sýrii?

Specialisté z výzkumného institut CAGI nyní testují aerodynamické vlastnosti modelu letounu IL-276. Pokud vše půjde podle stanoveného plánu, nový letoun má absolvovat první testovací let  v roce 2023 nebo 2024, uzavírá server defence-blog.com.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie- vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace