Rusko chce zařadit do služby přes 30 podvodních dronů Poseidon

Rusko chce zařadit do služby přes 30 podvodních dronů Poseidon
Autor: screenshot Youtube
24 / 01 / 2019, 11:00

Agentura TASS informovala, že až 32 moderních podvodních dronů Poseidon, jejichž zkoušky probíhaly minulý rok, by mohlo být zařazeno do služby.

Přes 30 nových podvodních dronů Poseidon by mohlo tvořit součást ruských námořních sil. Agentura TASS uvedla, že se očekává zařazení dvou ponorek nesoucích Poseidon do Severní flotily a dalších dvou do Tichomořské flotily. 

Psali jsme: Největší čínské obavy: Tchaj-wan vyzbrojený F-35

Každá z těchto ponorek je schopná nést osm podvodních dronů Poseidon, takže celkový počet nových autonomních plavidel může dosáhnout 32.

Jednu z ponorek, jež bude nosičem dronu Poseidon, už staví loděnice Sevmaš. Jaderná ponorka chabarovsk se tak má stát ,,organickým" nosičem dronu, který je schopen nést konvenční i jadernou hlavici.

psali jsme: Turecko vyvinulo první útočný domácí podvodní dron. Připomíná tvar podmořského predátora

Na vývoj podvodního dronu, který je právě schopen nést konvenční i jadernou hlavici, apeloval v březnu minulého roku prezident Vladimir Putin. Nová generace bezpilotních podvodních plavidel by tak měla ničit nepátelskou infrastrukturu, ale i svazy letadlových lodí a další cíle.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace