Rusko dodá Barmě šest víceúčelových stíhaček Su-30

Rusko dodá Barmě šest víceúčelových stíhaček Su-30
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Su-30
31 / 01 / 2018, 08:15

Barma obdrží od Ruska v rámci podepsaného kontraktu šest stíhačů Su-30. Informoval o tom server airrecognition.com.

Rusko dodá Barmě dle vzájemné dohody šest svých stíhaček Su-30. Kontrakt byl ujednán během návštěvy Barmy, kterou vykonal ruský ministr obrany Sergej Šojgu. 

psali jsme: Video: Su-24 nad americkým torpédoborcem USS Donald Cook

Náměstek ministra obrany Alexandr Fomin potvrdil, že Su-30 se stane hlavním barmským stíhačem, který bude podle Fomina důsledně chránit  ,,teritoriální integritu a odrazí všechny teroristické hrozby".

Šest ruských Su-30 doplní současný barmský letecký park, který se skládá z letounů Mig-29, Nanchang A-5, Chengdu F-7M či F-6. Podle Fomina se ruské stroje již dříve osvědčily v barmských leteckých silách, přičemž zmínil například i Mi-24, Mi-35 vrtulníky Mi-17 či Mig-29.

psali jsme: HMS Dragon proti ruským bombardérům SU-24

Barma užívá kromě ruských letounů rovněž i protiletadlový raketový systém Pechora-2 a další vybavení.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace