Rusko hledá náhradu za protiletadlový systém Pancir-S1

Rusko hledá náhradu za protiletadlový systém Pancir-S1
Autor: Vitaly V. Kuzmin (CC BY-SA 4.0)|Popisek: Pancir-S1
17 / 05 / 2019, 11:30

Ruské ozbrojené síly chtějí nahradit protiletadlový systém Pancir-S1 výkonnějším a méně nákladným systémem, informoval o tom server defence-blog.com.

Server defence-blog.com uvedl, že Rusové se poohlížejí po náhradě za problémový protiletadlový systém Pancir-S1. Podle nejmenovaného zdroje z ministerstva obrany, který server zmiňuje, ruská armáda i námořnictvo jsou nespokojené s komplexem Pancir-S1 a chtějí úplně nový systém, který by byl výkonnějším a z hlediska nákladů levnější.

Pancir-S1 je podle vojenských představitelů především moc těžký a neprokázal svou efektivitu proti většině potenciálních hrozeb. Námořní verze komplexu, Pancir-M, se pak ukázala jako drahá a také neefektivní.

Server defence-blog.com neinformoval o tom, jaký systém by měl nahradit problémový Pancir-S1 ani v jakém časovém horizontu by se tak mělo stát. Nicméně jisté je to, že by se mělo jednat o úplně nový protivzdušný systém, který by už neměl vykazovat stejné chyby jako Pancir-S1.

Pancir-S1 je hybridní samohybný protiletadlový systém krátkého a středního dosahu, který však při nasazení v Sýrii vykázal nemálo technických problémů. Pancir byl mimo jiné před rokem zničen při izraelském odvetném úderu na íránské cíle v Sýrii a armádní představitelé poukazují na fakt, že si systém nedokáže poradit s cíly menší velikosti, jako jsou právě například drony.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace