Rusko investuje 630 milionů dolarů do odpalovací plochy pro své supertěžké nosné rakety Angara

Rusko investuje 630 milionů dolarů do odpalovací plochy pro své supertěžké nosné rakety Angara
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: raketa Angara
18 / 08 / 2017, 16:30

Rusko chce investovat stovky milionů dolarů do postavení odpalovacího zařízené pro nosné rakety Angara.

Zhruba 630 milionů dolarů chce Rusko investovat do stavby odpalovacího zařízení pro technologicky pokročilé nosné rakety Angara na kosmodromu Vostočnyj v Amurské oblasti. O plánu informovala agentura TASS. Tato částka nezahrnuje náklady na vývoj, výrobu a technologické vybavení na odpalovací ploše.Pokud vše půjde podle plánu, má být odpalovací plošina hotová v roce 2022.

psali jsme: Írán otestoval nosnou raketu, kterou může vyslat satelit

Původní náklady se však původně měly ještě vna jaře tohoto roku navýšit. Náměstek ministra obrany Timura Ivanov, který v květnu kosmodrom Vostočnyj navštívil, byl informován, že výsledná suma počítá se zhruba 968 miliony dolarů s předpokladem dokončení odpalovacího zařízení v roce 2023.

VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka", raketu Zirkon

Ruská Federální kosmická agentura (Roskosmos) již dříve informovala, že plánuje vypsat na podzim tohoto roku otevřený tendr na stavbu druhého části kosmodromu Vostočnyj včetně odpalovacího zařízení pro nosné rakety Angara a další infrastrukturní zařízení. Moderní kosmodrom Vostočnyj se začal budovat v roce 2010 a druhá etapa jeho další výstavby je naplánována na rok 2018.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.