Rusko kritizuje Indii za zdržování kontraktu na dodávku vrtulníků Ka-226T. Dohoda má být podepsána do května příštího roku

Rusko kritizuje Indii za zdržování kontraktu na dodávku vrtulníků Ka-226T. Dohoda má být podepsána do května příštího roku
Autor: Allocer CC BY-SA 3.0
24 / 11 / 2019, 11:30

Dohoda na dodávku ruských vrtulníků Ka-226T Indii má být podepsána do května 2020, informovala server defenseworld.net. Rusku se však nelíbí zpoždění, které kontrakt nabral a šéf společnosti Russian Helicopters Andrej Boginsky za to Indii kritizoval.

Finalizace dohody nabírá zpoždění a ruská strana kritizuje Indii, že za ně může právě ona. ,,Odvedli jsme významnou práci a poskytli indickému ministerstvu obrany všechny informace, ale z indické strany není efektivní a rychlý způsob jednání, " prohlásil šéf společnosti Russian Helicopters Andrej Boginsky. Ten dodal, že nerozumí důvodům, proč se podepsání kontraktu odkládá. Kontrakt na dodávku ruských vrtulníků Ka-226T má být tak podepsán do května příštího roku. 

                               

Dohoda předpokládá, že Indie dostane celkem 140 vrtulníků Ka-226T, přičemž Rusko dodá 40 a zbývajích 100 kusů pak bude smontováno v Indii.

Na jednání s indickým premiérem Naréndrou Módím před několika měsíci se za ruské vrtulníky také přimlouval Vladimir Putin. Stroje ,,náležitě" zpropagoval. Ruské Kamovy mají nahradit indické vrtulníky HAL Chetak a Cheetah. Putin vyzdvihl v rozhovoru s Módím výhody vrtulníků a sdělil indickému předsedovi vlády své vlastní zkušenosti s tímto strojem, které jsou podle jeho názoru výborné.

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace