Rusko nabídlo Indii společný vývoj diesel-elektrických útočných ponorek

Rusko nabídlo Indii společný vývoj diesel-elektrických útočných ponorek
Autor: (CC BY 3.0)
28 / 09 / 2019, 09:00

Indie dostala od Ruska nabídku v rámci možné mezivládní dohody na společný vývoj diesel-elektrických útočných ponorek. Společný projekt by měl obsahovat i transfer technologií v poměrně velkém objemu z ruské strany.

Nabídku učinil Indii ruský prezident Vladimir Putin na setkání s inickým premiérem Naréndrou Módím ve Vladivostoku. Zástupce ředitele Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci (FSMTC) Vladimir Drožov uvedl, že Rusko nabízí Indii společnou stavbu šesti ponorek založených na třídě Amur, vybavených pohonem, který je nezávislý na přístupu vzduchu (AIP - Air Independent Propulsion).

Ředitel Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci Dmitrij Šugajev prohlásil, že nyní probíhají s indickou stranou jednání o možném vytvoření ponorkové flotily a Rusko se podle něho snaží Indii přesvědčit, aby se možný projekt realizoval prostřednictvím mezivládní dohody.

,,Já pevně věřím, že dosáhneme dohody. Bude to méně nákladné (společný projekt) a také rychlejší. A dále Indie získá nové schopnosti ve stavbě ponorek, které nyní postrádá," řekl Šugajev.

Je nyní na Indii, jestli se společným projektem bude souhlasit. V současné době Indie disponuje devíti ruskými diesel-elektrickými ponorkami Projektu 877EKM.

Putin se osobně ,,přimlouval" za vrtulníky Ka-226T

Na jednání s indickým premiérem se také Putin ,,náležitě" zpropagoval ruské vrtulníky Ka-226T, které budou na základě uzavřené mezivládní dohody v roce 2015 vyráběny v Indii. Ruské Kamovy mají nahradit indické vrtulníky HAL Chetak a Cheetah. Putin vyzdvihl v rozhovoru s Módím výhody vrtulníků a sdělil indickému předsedovi vlády své vlastní zkušenosti s tímto strojem, které jsou podle jeho názoru výborné.

 


Zdroj: TASS, the.hindu.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace