Rusko nabízí Argentině své stíhací letouny MiG-29

Rusko nabízí Argentině své stíhací letouny MiG-29
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: MiG-29
05 / 12 / 2017, 16:00

Rusko se chce zúčastnit tendru na nové stíhačky pro argentinské letecké síly.

Rusko má zájem se zúčastnit tendru na nové stíhačky určené argentinským leteckým silám. Poslalo již argentinské straně všechny potřebné materiály proto, aby mohlo být zařazeno do tendru. Rusko projevilo zájem vybavit argentinské letecké síly svými dvoumotorovými proudovými stíhacími letouny MiG-29.

psali jsme: (VIDEO) Porošenko si zalietal na stíhačke Mig-29

Ruský zájem potvrdil i zástupce ředitele vládní agentury Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci Anatoly Punchuk.

Právě Punchuk povede ruskou delegaci na zbrojním veletrhu Expodefensa 2017, který se uskuteční v kolumbijské Bogotě ve dnech 4. - 6. prosince. ,,Když mluvím o možné akvizice strojů MiG-29 Argentinou, chci poznamenat, že vojenská výzbroj je vybírána v souladu s požadovanými parametry v rámci tendru, nicméně konečné rozhodnutí o možném nákupu strojů MiG-29 je plně v kompetenci Argentiny," prohlásil Punchuk.

psali jsme: Video: Kdo má drsnější start - F-22 vs. Mig-29

Ten uvedl, že doufá, že ruská nabídka nakonec zvítězí, protože již dříve Argentina projevila o stíhačky MiG-29 zájem. Podle Punchuka by navíc tyto stroje byly vhodné pro argentinské letecké síly a mohly by velmi dobře operovat v místních geografických podmínkách.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku